Wyszukiwanie zaawansowane
Roczniki
do końca stronydo strony głównej
2019-01-01 | Warszawa | Redakcja
Rok 2019

 

LXIX Zimowisko "Sulimy" i "Strażników Czasu"

Cipki, Suche, 26 stycznia - 2 lutego 2019 r.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Suchych koło Poronina odbyło się zimowisko 16 WGZ „Strażnicy Czasu” pod wodzą pwd. Mateusza Kaczkowskiego HO i 16 WDH „Sulima” z drużynowym pwd. Tomaszem Chmielewskim HO. Funkcję komendanta pełnił pwd. Karol Kaszyński HR. Podczas tygodniowych zmagań Strażnicy Czasu pomagali zbierać informacje o galaktyce samemu Obi Wanowi Kenobiemu, a harcerze z Sulimy wcielili się w obrońców mroźnej, mistycznej krainy. Podczas swoich niezwykłych przygód odwiedzili także pobliskie Zakopane - zuchy autokarem, a harcerze podczas pieszej wędrówki. W zimowisku uczestniczyło 10 zuchów oraz 36 harcerzy. Pięciu zuchów złożyło obietnice zucha zdobywając znaczek. W Sulimie pojawił sie nowy wywiadowca (wyw. Aleksander Andrasiak) oraz otworzono wiele prób na stopnie. [JK i TC]Wędrownicy pomogli weteranom Armii Krajowej

Warszawa, 14 - 18 stycznia 2019 r.

Od przez cztery dni wędrownicy z obu drużyn Szesnastki pomagali Światowemu Związkowi Żołnierzy Armii Krajowej w remoncie siedziby Związku przy ulicy Zielnej 39 (budynek PASTy) w Warszawie. Związek otrzymał niespodziewaną dotację na wymianę mebli, a że poprzednie pamiętały jeszcze odbudowę Warszawy, kombatanci skorzystali z okazji i wezwali warszawskie drużyny do pomocy. Nasi wędrownicy jako pierwsi podjęli się zadania i wynieśli wiele starych mebli, skręcili mnóstwo nowych i położyli panele w pomieszczeniach siedziby. To była pierwsza akcja naszych wędrowników w tym roku (i na pewno nie ostatnia). (KKW)


Wspólne kolędowanie harcerzy, rodziców i przyjaciół Szesnastki

Warszawa, 13 stycznia 2019 r.

W niedzielny wieczór ponad czterdzieści osób - harcerzy, zuchów, rodziców i przyjaciół Szesnastki - zebrało się na wspólne kolędowanie w siedzibie naszego Szczepu na Placu Baśniowym. Przy herbacie i smakołykach (w tym wybornym domowym cieście mamy naszego szczepowego) mieliśmy okazję pośpiewać kolędy oraz porozmawiać z bliskimi. Szczególne podziękowanie kierujemy na ręce druha Jerzego Nowakowskiego, który nauczył nas swojej autorskiej pastorałki pt. „Kantyczka na wszystkie dzwonki” (śpiewanej z wykorzystaniem przyniesionych przez druha Jerzego janczarów). Z pewnością wejdzie ona do naszego świątecznego śpiewnika. Nasza siedziba spisuje się wybornie i liczymy, że już wkrótce ponownie będziemy mieli okazję spotkać się w jeszcze szerszym gronie. (MSS)


 
©2000 - 2019  16WDH