4 listopada 2005 r.

Od września 2005 działa przy naszej Drużynie 16 WGZ Rycerze Czarnej Zbroi. Drużynowym jest podpisany niżej ćw. Maurycy Kiendziński, a przybocznym mł. Adam Dziedzic. W gromadzie jest 21 zuchów ze szkoły podstawowej nr 61 na Białopbrzeskiej. Zbiórki odbywają się systematycznie co czwartek o godz. 14:30 w tej właśnie szkole, której dyrekcja przyjęła nas bardzo otwarcie. W ciągu naszej krótkiej działalności zdążyliśmy już wprowadzić zuchową obrzędowość (jesteśmy elitarną szkoła rycerską) oraz osiągnąć trochę sukcesów w różnych dziedzinach. M.in. nauczyliśmy się musztry zuchowej oraz prawa zucha.

 

 

 

 

Ostatnim wielkim sukcesem był start trzech zuchów w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pływackich ZHR w kategorii "Zuchy do lat 11" i to z jakim wynikiem! Mamy dwa złote medale i jeden srebrny: Michał Surmak - złoto na 25 m stylem grzbietowym, Piotrek Orłowski - złoto na 25 m stylem dowolnym oraz Michał Wawrzyniecki - srebro na 25 m stylem dowolnym. W obydwu wyścigach chłopcy w pięknym stylu zwyciężyli, a piszę tak dlatego, że Piotrek i Michał płynęli w jednym biegu, co nie pozwoliło na zdobycie trzeciego złota. Jako drużynowy jestem niesamowicie dumny z prowadzenia gromady złożonej z tak wspaniałych chłopaków!!!

 

W najbliższym czasie czeka nas kolejny trudny sprawdzian naszej zuchowej gotowości, czyli Zlot Gromad Mazowieckich (10-12 listopada 2005 r.). Na pewno wkrótce przekażę więcej ciekawych wieści z zuchowej gromady.

ćw. Maurycy Kiendziński