lasy otwockie, 28 marca 2009r.

Pamiątkowe zdjęcie przy pomniku poświęconemu pilotom RAF-u

Dnia 7 marca br. odbyła się wycieczka 16 WDH Grunwald w okolice Falenicy. Uzbrojeni w prowiant oraz inne niezbędne rzeczy stawiliśmy się pod Szkołą Podstawową nr 23 o godz. 9.30. Po chwili ruszyliśmy na Dworzec Ochota, kupiliśmy bilety i po kilku minutach oczekiwania wsiedliśmy do pociągu.

W drodze do stacji w Falenicy (gdzie mieliśmy wysiąść) kadra wprowadziła nas w fabułę gry. Dowiedzieliśmy się, co mamy zrobić, gdy wysiądziemy. Naszym pierwszym zadaniem było odpowiednie zinterpretowanie ?bajki?, które naprowadzi nas do miejsca, gdzie znajduje się pewien pomnik. Dzięki niemu będziemy potrafili odczytać otrzymany szyfr, będący hasłem rozpoznawczym dla łącznika oczekującego nas przy najbliższym kościele. Wszystkim zastępom udało się znaleźć ów pomnik, poświęcony ludziom, którzy ?Zginęli w obronie ojczyzny walcząc z hitlerowskim okupantem?. Od łącznika dostaliśmy mapę z zaznaczonym obiektem, do którego mieliśmy się dostać (Pomnik Lotników RAF). Gdy wszystkie zastępy z większymi lub mniejszymi problemami dotarły do celu, po chwili przerwy zaczęła się następna gra. Wokół nas mieli lądować spadochroniarze. Naszym celem było przechwycenie ich i doprowadzenie do ustalonego miejsca (Pomnik). Każdy zastęp otrzymał 15 żyć (opaski), a spadochroniarze dawali znać o miejscu swojego chwilowego pobytu gwizdkami. Gra wypadła świetnie. Po niej nasz zastęp musiał wracać, a reszta ruszyła na miejsce ogniska. Tam wszyscy zjedli kiełbaski, a po sprzątnięciu terenu wrócili do Warszawy, gdzie zawiązali krąg, zaśpiewali ?Bratnie słowo? i rozeszli się do domów.

Wycieczka była świetnie zorganizowana. Widać, że kadrze nie brakuje nowych pomysłów. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd Szesnastki. wyw. Artur Wołoszko

wyw. Artur Wołoszko