W sobotę, na terenie boiska szkolnego gimnazjum im. Leopolda Staffa przy ul. Barskiej, odbył się piknik dla uczniów i ich rodziców. Piknik zorganizowany został z inicjatywy Pani Dyrektor szkoły.

 

 

 

 

W trakcie imprezy można było wziąć udział w różnorodnych konkursach i pokazach, wykazać się sprawnością fizyczną, nauczyć się bądź sprawdzić w udzielaniu pierwszej pomocy.   Harcerze "Sulimy" wystawili na pikniku własne mini-miasteczko. Był tam punkt medyczny, w którym chętni mogli wypróbować swoich sił w masażu serca. Członkowie HOPR mieli swój kącik, w którym sprawdzali ciśnienie i  prezentowali zawartość apteczek. Do dyspozycji mieli także nieodłączną w akcjach deskę ratowniczą.  Wykonali także pokaz pozorowanej akcji ratowniczej. Daniel Karkowski z grupą ratowników HOPR przeprowadził symulację udzielenia pierwszej pomocy przechodniowi potrąconemu przez samochód.

Odbył się także koncert zespoły z udziałem harcerza Szesnastki, perkusisty Bartosza Deca, a także pokaz taneczny i projekcja filmu. 

 

 

 

 

Każdy mógł również spróbować swoich sił wchodząc pionowo po linie. Chętnych było sporo, a wszystkim ta zabawa sprawiała wiele radości.

Piknik zakończył się przemówieniem pani dyrektor Ewy Banaś, która podziękowała organizatorom i uczestnikom, zachęcając jednocześnie do przygotowania przyszłorocznego. 

 

 

 

 

Myślę, że była to udana impreza, na której bardzo dużo się działo. Można było spotkać kolegów, byłych wychowawców i znajomych, jak również wziąć udział w ciekawych zajęciach i miło spędzić sobotni czas.  Ponadto - mogliśmy zaprezentować Szesnastkę z jak najlepszej strony.

pwd. Michał Lewandowski HO