W zimną, wietrzną i śnieżną sobotę 9 marca warszawski hufiec harcerzy „Klucz” w postaci 16WDH, 123WDH i 194WDH zgromadził się w Modlinie, by odbyć manewry.

Na początku zastępowi ( w tym Moryc, zastępowy zastępu złożonego z przedstawicieli każdego zastępu Sulimy) otrzymali instrukcje niezbędne do gry terenowej, która polegała na zbieraniu listów z pocztówkami i zadaniami rozłożonych przy drodze. Gra została trochę zakłócona przez ludzi z 123, którzy zabierali całe koperty, a nie tylko pocztówki. Po tej grze odbyła się następna, dużo ciekawsza zabawa wymagająca od zastępów „zaliczenia” punktów z różnymi typami zadań np. samarytanka, przeprawa linowa, doświadczenie fizyczne itp.

Jestem bardzo dumny z wyników jakie osiągnęli moi ludzie  na tych przeszkodach. Zwycięzcami obu gier zostali członkowie zastępu Gronostaje z Grunwaldu, prowadzonego przez Alberta Budnego. Podczas apelu został im przekazany klucz, który przyszyli do swojego proporca. Myślę, że te manewry spodobały się i zapadną na długo w pamięci każdemu harcerzowi z hufca „Klucz”, ja na pewno bardzo dobrze się na nich bawiłem.

wyw. Maciej Michalak