Warszawa, szkoła podstawowa nr 264, 20 grudnia 2019r.

Jak co roku nadszedł czas na tradycyjną wigilię naszej drużyny. Spotkaliśmy się o godzinie 17:00 wyjątkowo pod szkołą podstawową nr 264. Po pewnym czasie, kiedy na miejsce przybyła gromada zuchowa "Bractwo Zaginionego Oręża", rozpoczęła się gra.

Zostaliśmy podzieleni losowo na patrole. Podczas objaśniania fabuły gry okazało się, że święty Mikołaj ma swoich "podrabiańców", a my musimy znaleźć tego prawdziwego. Na początku wszystkie patrole pobiegły do parku. Tam rozegrała się część gry, która polegała na wykonywaniu zadań na punktach rozmieszczonych w parku zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na punktach rywalizowały zawsze dwie ekipy, a zadania miały formę prostych gier typu "trzy patyki". Jednak na ostatnim punkcie zebrały się wszystkie patrole i rozegrała się gra "torpedy", przy której jak zawsze zrobiło się trochę zamieszania. Po tej grze okazało się, że żaden z punktowych nie był prawdziwym Świętym Mikołajem, a ten jedyny znajduje się w swojej fabryce prezentów, więc wszyscy wróciliśmy pod szkołę. Jak to często bywa podczas takich gier - ciężko było określić kto wygrał.

W szkole odbył się ważny i na pewno znaczący dla niektórych apel, na który stawiłem się wraz ze swoim zastępem o nazwie "Puszczyki" czyli z Markiem, Piotrkiem i Robertem. Podczas apelu ogłoszono wyniki biegu na krajki i kostki oraz na plakietkę, ale również wręczono sznury nowym zastępowym. W tym roku liczba zastępów nawet jak na "Grunwald" jest dość duża. Zastępy, które stawiły się na zbiórce to: "Kosy", "Orły", "Puszczyki", "Wilki", "Jelenie", "Susły", "Bobry", "Krogulce", "Rysie" i "Świstaki". Na apelu został również wyznaczony nowy proporcowy drużyny, którym został wyw. Marek "Mareczek" Kuchta. Po apelu pozostała już tylko jedna rzecz, czyli degustacja świątecznych przysmaków i dzielenie się opłatkiem przy wigilijnym stole. Jak zawsze nie zabrakło na nim ciast, które każdy zastęp miał przygotować przed wigilią. Nasze ciasto to był murzynek, a tym razem nawet i kadra zrobiła swoje. Na koniec zostało tylko posprzątanie i mogłem opuścić swoją starą szkołę…

Wyniki konkursu ciast:

Nieoficjalny zwycięzca - kadra. Głosujący wybrali właśnie to ciasta, ale przez wzgląd na to, że jest to rywalizacja zastępów i że kadra wszystko robi najlepiej - najlepszymi ciastami były wyroby następujących zastępów (kolejność w punktacji):

  1. "Orły"
  2. "Kosy"
  3. "Susły"
  4. "Bobry"
  5. "Puszczyki"
  6. "Świstaki"
  7. "Wilki"
  8. "Jelenie"
  9. "Krogulce"
  10. "Rysie" 

wyw. Kacper "Kapi" Data, zastępowy. zastępu "Puszczyki"