Przyjaźń, która połączyła nas w Szesnastce, warta jest by ją pielęgnować. Nie zawsze jest to łatwe. Odchodząc z Drużyny, kończąc szkołę czy uczelnię, najczęściej zmieniamy także środowisko. Zakładamy rodziny, rozpoczynamy pracę. Jesteśmy szczęśliwi i podejmujemy nowe wyzwania, które niesie nam życie. To sprawia, że patrzymy raczej w przyszłość niż za siebie. Poznajemy nowych przyjaciół. Spędzamy z nimi, rzadkie wolne chwile życia. Z czasem, problemy dnia codziennego całkowicie absorbują naszą uwagę. Jednak z biegiem lat, zaczyna nam czegoś brakować. Aż wreszcie, zdajemy sobie sprawę, że tęsknimy do osób, w których gronie spędzaliśmy nasze najwspanialsze lata młodości. Brakuje nam kontaktu z dawnymi przyjaciółmi, którymi dzieliliśmy trudne i radosne chwile na szlaku harcerskiej przygody.

I tak mamy ogromne szczęście, że jesteśmy Zawiszakami i że przynajmniej raz w roku, Szesnastka wzywa nas wszystkich na Choinkę, gdzie możemy się spotkać i powspominać.

Tylko jak się dowiedzieć o terminie i miejscu Choinki? Jak pozyskać inne informacje o Szesnastce i sprawach Zawiszaków?

Generalnie istnieją trzy źródła bieżących informacji w Internecie:

  • Oficjalna strona Szesnastki: 16wdh.pl
  • Oficjalny profil Szesnastki na Facebooku: facebook.com/16wdh.

Jednak żeby być na bieżąco, trzeba przynajmniej raz na jakiś czas zaglądać na te strony.

  • Istnieje jeszcze jeden bardziej wygodny sposób, otrzymywanie powiadomień bezpośrednio na własny adres mailowy. Do tego służy lista mailingowa i grupa dyskusyjna pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jest jednak pewna niedogodność. Aby dołączyć do grupy trzeba posiadać konto Google (nie koniecznie adres poczty na gmail-u). Konto można założyć bezpłatnie, dosłownie w ciągu 3 minut, posługując się swoim własnym, już posiadanym adresem email. Tu znajduje się instrukcja jak założyć konto Google: https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=pl

Każdy kto posiada już konto może dołączyć do grupy. W tym celu należy:

  1. Zalogować się do własnego konta Google
  2. Wejść na stronę Grup Google: https://groups.google.com/g/16wdh
  3. Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem gruy wyświetli się formularz przyciskiem, ktory wyla do administratora grupy prośbę o dołączenie do grupy. Naciśnij przycioska Poproś o dolączenie do grupy i postępuj zgodnie z instrukcjami. 
  4. Administrator skontaktuje się z Tobą aby w celu weryfikacji prośby.  

Poniżej znajduje się ilustracja mechanizmu zgłoszeniowego. 

Formularz dołączenia

 

 

Tu znajduje się instrukcja szczegółowa, jak dołączyć do grupy: https://support.google.com/a/users/answer/9304806?hl=pl

W razie problemów z dołączeniem do grupy prosimy o kontakt.