Dnia 1 grudnia 2012 mimo chłodu zebraliśmy się prawie całą Sulimą (24 osoby) na starówce, by rozpocząć bieg na krajki i kostki oraz plakietki. Obstawiający zaczęli od rozstawienia przeszkód rozrzuconych po starym mieście, a biegnący wysłuchali naszego drużynowego, Kajtka, który wytłumaczył im zasady biegu (potem jego zadaniem było robienie zdjęć).

Następnie uczestnicy biegu zaczęli biegać po starówce i zaliczać punkty. Pierwszy punkt należał do Maćka Michalaka i zawierał sprawdzian wiedzy o Zawiszy Czarnym. Kolejną przeszkodą na drodze biegnących był Maurycy Chronowski z gitarą i jego piosenki szesnastkowe. Po pokonaniu tej części biegu uczestnicy ruszali do Kuby Romańskiego, który miał dla nich test wiedzy o Zawiszakach. Następnie przechodzili do Piotrka Kochańskiego, na którego punkcie czekały tradycje szesnastki. Przedostatnia przeszkoda z historii drużyny należała do Grzesia Stankiewicza, a na zakończenie biegu Kuba Kuźmiński musztrował biegnących. Pomiędzy punktami łapali ich wędrownicy w postaci Zbyszka Michalaka, Michała Glanza, Jana Malinowskiego i Macieja Drużyckiego.

Wszyscy dobrze się bawili, a bieg poszedł bardzo dobrze (wszyscy zdali) i gdy rozstaliśmy się po apelu każdy wyczekiwał już następnego spotkania drużyny.

wyw. Maciej Michalak